Reklam 300x600 -->

reklam 728x90 -->
15 Mayıs 2021 Cumartesi

Rusya'nın yeni askeri üssü Kırım

“Şehit ve gaziler sağlıkta milletvekilleriyle aynı haklara sahip olacak“

CHP Gaziantep milletvekili adayı Ali Peri, CHP iktidarında şehit aileleri ve gazilerin sağlık hizmetlerinde milletvekilleri ile aynı haklara sahip olacaklarını söyledi. Peri, ülkesi için canını feda eden şehit yakınları ve gözünü kırpmadan...

22 Ekim 2015 Perşembe 13:06
Bu haber 817 kez okundu
“Şehit ve gaziler sağlıkta milletvekilleriyle aynı haklara sahip olacak“

CHP Gaziantep milletvekili adayı Ali Peri, CHP iktidarında şehit aileleri ve gazilerin sağlık hizmetlerinde milletvekilleri ile aynı haklara sahip olacaklarını söyledi.
\r\n
\r\nPeri, ülkesi için canını feda eden şehit yakınları ve gözünü kırpmadan bedenini siper eden gazilerin sıkıntılarını çok iyi bildiğini söyledi. Öncelikli olarak şehit aileleri ve gazilerin sağlık haklarında iyileştirmeler yapacaklarını belirten Peri, “CHP iktidarında milletvekillerinin sağlık hakları neyse, aynı hakları tanıyacağız. Ülkesi için sağlığını kaybeden bir gaziden sağlık ücreti alınır mı? Ya da evladını, eşini, babasını kaybeden bir şehit yakınından. Hepimizin onlara minnet borcu var. CHP olarak biz de milletvekili ne kadar sağlık haklarından faydalanıyorsa, şehit yakınları ve gazilerimiz de faydalanacak.” dedi.
\r\n
\r\n"ŞEHİTLER VE GAZİLER YÜKSEK KURULU OLUŞTURACAĞIZ"
\r\n
\r\nŞehit yakınları ve gazilerin en önemli sorunlarından birisinin de bürokratik işlemler olduğuna dikkat çeken Peri, “Evladının şehadet belgesini ve haklarını alamayan bir şehit yakını kapı kapı dolaşıyor. Protez alamayan bir gazimiz yine aynı şekilde. Derdimizi anlatacak bakan bulamıyoruz diyorlar. CHP iktidarında bu mağduriyetleri son vereceğiz. Başbakanlık'a bağlı Şehitler ve Gaziler Yüksek Kurulu oluşturacağız. Bütün sorunlar buradan çözülecek. Öyle kapı kapı kimse dolaşmayacak. Doğrudan Başbakanlık'a bağlı olacak ve sorunları buradan çözülecek. Oraya buraya dert anlatmak yok. Milletvekili nereye gidiyorsa, aynı imkanlar, aynı haklar kendisine sağlanmış olacak." diye konuştu.
\r\n
\r\nPeri, şehit ve gazi ailelerine maaşlarını iyileştirme sözü de verdi. Şehit anne ve babasının ayda 700’er lira maaş aldığını belirten Peri, “CHP iktidarında maaşlar iyileştirilecek. Oğullarını feda eden aileler, hak ettiği ücreti alacak. Operasyona giderken kazada ölen ya da askeriye bünyesinde iken ölen askerlerimizin yakınlarından şikayetler alıyoruz. Şehadet Belgesi olmasına rağmen aylık bağlanmıyor. Şehit yakınlarının mahkemelerde ve Devlet dairelerinde maaş mücadelesine son vereceğiz. Şehit ailesi haklarını alacaklar.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: şehitGaziantepGaziSağlık

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
Reklam 300x250 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV