Reklam 300x600 -->

reklam 728x90 -->
15 Mayıs 2021 Cumartesi

Rusya'nın yeni askeri üssü Kırım

CHP'li Havutça: Alınan yanlış kararlarla milli eğitim sistemi çöktü

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, eğitim sisteminde alınan birçok yanlış kararın parti olarak karşısında olduklarını belirterek, "Dershanelerin kapatılması, okul müdürlerinin görevden alınması, öğretmenlere rotasyon uygulanması,...

15 Temmuz 2015 Çarşamba 15:58
Bu haber 556 kez okundu
CHP'li Havutça: Alınan yanlış kararlarla milli eğitim sistemi çöktü

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, eğitim sisteminde alınan birçok yanlış kararın parti olarak karşısında olduklarını belirterek, "Dershanelerin kapatılması, okul müdürlerinin görevden alınması, öğretmenlere rotasyon uygulanması, 4+4+4 sistemi ve benzeri birçok yanlış uygulamanın sonucunda milli eğitim sistemi çökmüştür." dedi. Uzun süre TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda görev yapan Havutça, çoğunlukta olan AK Parti vekillerinin duyarsızlığından yakındı.

Bugün eğitim konusunda yapılanların ceremesini toplumun bütün fertlerinin çektiğini belirten Milletvekili Havutça, "Geçtiğimiz yasama yılında AKP hükümeti tarafından alınan kararlar, yürürlüğe sokulan uygulamalar ve yanlışlıklar, eğitim sistemini içinden çıkılmaz bir noktaya taşımıştır. Dershanelerin kapatılması, okul müdürlerinin görevden alınması, öğretmenlere rotasyon uygulanması, 4+4+4 sistemi ve benzeri birçok yanlış uygulamanın sonucunda milli eğitim sistemi çökmüştür. Dönemin hükümeti tarafından yapılan yanlış uygulamalar, ne Anayasa'ya ne de evrensel hukuk ilkelerine uymaktadır. AKP iktidarı döneminde uygulanan bu yanlış politikalara direnmemize rağmen, yanlış olduğunu söylememize rağmen bizleri öteki gören bir zihniyetin, milli olan bu sistem noktasında daha hassas davranmasını beklerdik." dedi.

Öğretmenler ve müdürlerin yerlerinde kalması gerektiğini söyleyen Havutça, yargı kararlarının da uygulanmasını istedi: "Eleştirdiğimiz ve karşısında durduğumuz yanlışlıklar noktasında haklı çıkmaktan bizler bıktık. Öğrencilerin gelecek kaygısı duyduğu bu belirsizlik ortamında, öğretmenlerimize uygulanan rotasyonlar durdurulmalı. Eğitimle ilgili kararlarda sendikaların görüşleri alınmalı, ortak akılla hareket edilmeli. Hukuksuzca görevlerinden alınan okul müdürleri iade edilmeli. Yargı kararları, idare tarafından uygulanmalı. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin ve öğrencilerin mutlu olduğu, kararlarda eğitim sendikalarının görüşlerinin alındığı, ortak akıl birliğinin yapıldığı bir kurum olmalıdır."

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
Reklam 300x250 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV