Reklam 300x600 -->

reklam 728x90 -->
20 Ekim 2020 Salı

Rusya'nın yeni askeri üssü Kırım

Davutoğlu ve Yutsenyuk'tan ortak basın toplantısı

Ukrayna'ya ziyarette bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu mevkidaşı Arseniy Yatsenyuk ortak basın toplantısında soruları yanıtlıyor! Davutoğlu, Rusya'nın tavırları karşısında Rusya'yı "Sovyetler Birliği dönemi bitti. Hem de 25 yıl önce bitti" diye uyardı.

15 Şubat 2016 Pazartesi 14:19
Bu haber 969 kez okundu
Davutoğlu ve Yutsenyuk'tan ortak basın toplantısı
Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:
\r\n
\r\n
"Kırım, Kırım tatarlarının asli yurdudur. Bugün Rusya'nın gerek Kırım'a gerek Ukrayna'ya yaptığı, gerekse Suriye'de ortaya koyduğu saldırgan tutuma karşı da ortak bir tavrı benimsiyoruz."
\r\n
\r\n
Biz görüşmeleri sürdürürken dahi Rusya, Hazar'dan atıldığı düşünülen balistik füzeyle Azez'de okul ve hastaneyi vurdu, çok sayıda çocuk ve sivil hayatını kaybetti."
\r\n
\r\n
Ukrayna bizim için sadece komşu bir ülke değil, stratejik bir ortak. Ukrayna, Avrasya'nın omurgasi için önemlidir. Ukrayna'nın toprak bütünlüğü Türkiye için önem taşımaktadır.
\r\n
\r\n
Türkiye, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü tanımakta, Kırım ilhakını reddetmektedir. 1944'te zalimce gönderilen Kırım Tatarlarının haklarını savunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kırım, Ukrayna topraklarının bir parçasıdır.
\r\n
\r\n
Alanda kazanım için uluslararası hukuk çiğneniyor. Biz Ukrayna ve Suriye halklarının yanında olmaya devam edeceğiz. Bu yüzden çok geniş bir heyet ile buraya geldik. Çok da güzel görüşmeler gerçekleştirdik. Serbest ticaret anlaşmasının biran evel devreye girmesi bizim için büyük önem taşıyor. Aldığımız kararla nihayete erdirmek için ekiplerimiz çalışacak.
\r\n
\r\n
Türkiye ve Ukrayna olarak ortak risklerle karşı karşıyayız. Bu ilişkilerimiz de artarak devam edecek. Geçen ay sayın Cumhurbaşkanı Poroşenko ile görüşmüştük şimdi ise ben Kiev'deyim. İlk fırsatta sizleri de Türkiye'ye bekliyoruz.
\r\n
\r\n
SOVYETLER BİRLİĞİ DÖNEMİ BİTMİŞTİR
\r\n
\r\nBuradan Rus yetkililere ifade etmek isteriz ki, Sovyetler Birliği dönemi bitti. Hem de 25 yıl önce bitmiştir. Bu dönemi tekrar canlandırmaya çalışmak Rusya için de hayırlı sonuçlar doğurmaz. Bu tür maceralar Rus halkının da benimsediği bir şey değildir. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
Reklam 300x250 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV